Kablosuz kontrol cihazının donanım yazılımını güncelleme

Aygıt yazılımını güncelleyerek DualSense™ kablosuz kontrol cihazları ve DualSense Edge™ kablosuz kontrol cihazlarınızın performansını artırın. Kullanmadan önce her zaman en son sürüme güncelleyin.
Donanım yazılımını güncellemek için bir Windows PC ve [DualSense kablosuz kontrol cihazı için donanım yazılımı güncelleme aracı] uygulamasını kullanın.

Güncelleme bilgisi

Sürüm: 1.5.0.2
DualSense Edge kablosuz kontrol cihazı aygıt yazılımı güncellemesi şu anda destekleniyor.

Sistem gereksinimleri

Aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşılayan bir Windows PC kullanılmalıdır.

İşletim Sistemi Windows 10 (64 bit) veya Windows 11
Depolama alanı 10 MB veya daha fazla
Ekran çözünürlüğü 1024 × 768 veya daha yüksek
USB bağlantı noktası Gerekli

Güncelleme

Donanım yazılımını ilk kez güncelliyorsanız uygulamayı Windows PC'nize yüklemeniz gerekir. Donanım yazılımını güncellemeniz gereken bir sonraki seferde, 3. adımdan başlayın.

1.

[DualSense kablosuz kontrol cihazı için donanım yazılımı güncelleme aracı]nı indirip masaüstünüze veya başka bir konuma kaydedin.

Uygulamayı İndirme
işlemi, son kullanıcı lisans sözleşmesine tabidir.

2.
Kurulum dosyasını çalıştırın ve ardından uygulamayı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.
Yükleme sırasında, [DualSense kablosuz kontrol cihazı için donanım yazılımı güncelleme aracı]nı kullanmak için gereken ek yazılımı indirme isteği görebilirsiniz. Bu yazılımı indirmek için ekrandaki talimatları izleyin.
3.
[DualSense kablosuz kontrol cihazı için donanım yazılımı güncelleme aracı]nı çalıştırın.
4.
Kontrol cihazınızı Windows PC'nize bağlamak için bir USB kablosu kullanın ve ardından güncellemeyi başlatmak için ekrandaki talimatları izleyin.
Güncelleme sırasında Windows PC'nizi kapatmayın veya USB kablosunun bağlantısını kesmeyin.
Güncelleme tamamlandığında bir mesaj gösterilir. İşlemi tamamlamak için [Tamam]’ı seçin.

Bir seferde sadece bir kontrol cihazını güncelleyebilirsiniz. Birden çok kontrol cihazının donanım yazılımını güncellemek için her birini ayrı ayrı güncellemeniz gerekir.


Kontrol cihazının düzgün çalışması için gereken kontrol cihazı ürün yazılımı güncellemeleri dönemsel olarak yayınlanır. PS5 sistem yazılımını bir sonraki sürüme güncellediğinizde veya [DualSense kablosuz kontrol cihazı için donanım yazılımı güncelleme aracı] uygulamasını başlattığınızda yeni ürün yazılımı güncellemeleri hakkında bilgilendirilirsiniz. SIE, her zaman güncelleme yayınlandıktan sonra en kısa sürede yeni güncellemeyi kurmanızı şiddetle tavsiye eder. Bunu yapmazsanız kontrol cihazınızı güvenlik risklerine açık hâle getirirsiniz ve/veya kontrol cihazınızın işlevi düzgün çalışmayabilir.


  • PlayStation Family Mark”, “PlayStation”, “DualSense” ve “DualSense Edge” Sony Interactive Entertainment Inc. şirketinin tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır.
  • “SONY”, Sony Group Corporation'ın tescilli ticari markası veya ticari markasıdır.
  • Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.